2018

Moonoffice

  • Adres KRAKÓW, UL. BUŁHAKA
  • Etap REALIZACJA ZAKOŃCZONA 2018
  • Zakres PK, PB, PW, NADZORY AUTORSKIE
  • Parametry PUU 5’125m2
  • Klient CK MANAGEMENT SP. Z O.O. SP. KOM.

Projektowany budynek usługowo-biurowy zlokalizowany jest w rejonie ulic: Twardowskiego, Bułhaka i Wierzbowej. Jest obiektem średnio-wysokim (19,75 m), sześciokondygnacyjnym, w tym z jedną kondygnacją podziemną przeznaczoną na garaż podziemny. Budynek posiada formę romboidalną (55x225m) z przełamaniem osi kierunku północ-południe w połowie długości. Narożniki budynku posiadają wyoblenia. Forma budynku nowoczesna z użyciem systemowych rozwiązań elewacyjnych okładzinowych i przeszkleń. Budynek przekryty dachem płaskim.

Od strony północnej budynek ma formę tarasową stopniującą jego wysokość w sąsiedztwie budynku mieszkalnego przy ul. Twardowskiego 14 objętego ochroną konserwatorską. Wejście główne do budynku znajduję się od strony wschodniej od ul.Bułhaka, z trójkątnego podcienia tworzącego jednocześnie zadaszenie głównego wejścia. Program użytkowy zakłada wykorzystanie kondygnacji nadziemnych budynku jako biurowo-usługowe oraz kondygnacje podziemną jako garażową, techniczną oraz pomocniczą. Ilość miejsc parkingowych w ramach inwestycji wynosi 86: 28 naziemnych oraz 58 w parkingu podziemnym.

Obiekt zrealizowany został zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. W obiekcie zastosowane są ekologiczne i oszczędne rozwiązania eksploatacyjne, jak m. in.: oświetlenie LED wyposażone w czujniki obecności, spłukiwanie toalet wodą deszczową czy oszczędne baterie umywalkowe na fotokomórkę. Potwierdzeniem jakości obiektu jest certyfikat LEED Platinum.