2010

Nowe Dąbie I i II

  • Adres KRAKÓW, DĄBIE, UL.LEMA/SZENWALDA
  • Etap RALIZACJA ZAKOŃCZONA 2012
  • Zakres PK, PB, PW, NADZORY AUTORSKIE
  • Parametry PUM 31’000m2
  • Klient BRE.locum S.A.
  • Współpraca projekt wykonany we współpracy autorskiej (autor: Ludomir Książek)

Osiedle Nowe Dąbie I i II złożone w sumie z 6 budynków wielorodzinnych położone jest blisko dużych terenów zielonych jak Park Lotników Polskich, drugi co do wielkości krakowski park, z atrakcyjnym placem zabaw dla młodszych dzieci, licznymi trasami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema – pierwszy sensoryczny park edukacyjny w Polsce, gdzie można spędzić ciekawie czas łącząc naukę z zabawą.

Osiedle jest dobrze skomunikowane z różnymi częściami Krakowa, dzięki komunikacji miejskiej (m.in. 5 linii tramwajowych) oraz dogodnej siatce dróg i bliskości ważnych węzłów komunikacyjnych, dojazd do Centrum trwa ok. 15 minut.

Na zrealizowane zespół zabudowy składa się w I etapie 198 mieszkań o powierzchni użytkowej od 38 m2 do 126 m2 oraz 27 lokali usługowych o powierzchni użytkowej od 32 m2 do 101 m2 oraz w II etapie 252 lokale mieszkalne i 25 lokali handlowo – usługowych. Pod budynkami 6 i 3 kondygnacyjnymi, zrealizowano również garaże wielostanowiskowe zapewniające odpowiednią ilość miejsc postojowych dla obsługi całej inwestycji.  Niektóre mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają indywidualne ogródki a mieszkania na I piętrze duże tarasy.  Budynki zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.  Na terenie osiedla powstały alejki spacerowe, ławki, plac zabaw dla dzieci.

Osiedle zostało nagrodzone w konkursie „Kraków – mój dom”, prof. Witold Cęckiewicz określił tę inwestycję jako doskonały zespół mieszkaniowy, który oprócz świetnie wykonanej części mieszkaniowej posiada także idealnie zaplanowane i wykonane elementy otoczenia.

 Całość inwestycji łączy w sobie niepowtarzalną, ciekawą i ponadczasową architekturę oraz funkcjonalne i przestrzenne mieszkania przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych.